Pas Ilmarinena – niezwykły pasażer kolei transsyberyjskiej

Pas Ilmarinena – niezwykły pasażer kolei transsyberyjskiej

Daniel 2023-03-05

Pas Ilmarinena to niezwykły pasażer kolei transsyberyjskiej. Jest on jednym z niewielu pasażerów, którzy przebywają na tej trasie codziennie. Jego historia jest bardzo interesująca i warta poznania.

Pas Ilmarinena urodził się w roku 1874 w mieście Rovaniemi w Finlandii. Był on pierwszym dzieckiem fińskich emigrantów, którzy przybyli do Rosji w poszukiwaniu lepszego życia. Jego ojciec, Ilmarinen, był rzemieślnikiem i pracował jako stolarz w jednej z fabryk w Rovaniemi. matka Pasiliki była gospodynią domową. Wkrótce rodzina Ilmarinena powiększyła się o dwóch synów – Väinämöinen i Ahti.

W 1878 roku rodzina przeniosła się do miasta Kemijärvi, gdzie ojciec Pasila znalazł pracę w kopalni. Niestety, życie w Kemijärvi nie było tak łatwe, jak spodziewali się emigranci. Ceny żywności były bardzo wysokie, a warunki mieszkaniowe bardzo ciężkie. W 1880 roku rodzinna sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, gdyż ojciec Pasila stracił pracę w kopalni. Zmuszeni byli więc wrócić do Rovaniemi.

Niezwykły pasażer kolei transsyberyjskiej

Pas Ilmarinena to niezwykły pasażer kolei transsyberyjskiej. Jest on w stanie przebywać na służbie przez 24 godziny, a jego unikalna budowa umożliwia mu przemieszczanie się po całej rozciągłości kolei. Dzięki temu może on dotrzeć do miejsc, do których nie mogą dotrzeć inne pociągi. Pas Ilmarinena jest więc idealnym środkiem transportu dla osób, które chcą dotrzeć do odległych miejsc w krótkim czasie.

Ciekawostka kolei transsyberyjskiej

Pas Ilmarinena to niezwykły pociąg, który można spotkać na kolei transsyberyjskiej. Jest on wyjątkowy ze względu na swój unikalny design i luksusowe wnętrza. Pociąg ten ma tylko 10 wagonów, a każdy z nich jest przeznaczony dla maksymalnie 20 pasażerów. Wagon sypialny ma 12 miejsc, a wagon restauracyjny 8 miejsc. Pociąg jest bardzo luksusowy i kosztuje około 25 000 dolarów za noc.